Човек од костени

(13 коментари од читатели)

500 ден

Опис

Ако го најдеш, готово е.
Тој веќе доаѓа по тебе.
Сè започна едно утро кога полицијата пронајде тело на убиена жена во мирното предградие на Копенхаген. Од тој момент, граѓаните живеат во страв од немилосрдниот убиец чиј потпис е „човек од костени“ – кукла направена од кибритчиња и два костени, што ги остава на секое место на злосторството. Додека ги проучуваат трагите, форензичарите ќе дојдат до шокантно откритие: отпечатокот од прстот е од девојчето што исчезна пред една година и го сметаа за мртво.
Може ли убиецот да биде клуч за решавање на старото злосторство? И дали сè е само случајност или можеби нешто многу позаплеткано? Времето истекува, а убиецот го продолжува крвавиот пир. За да ги спасат невините животи, детективите мораат да преминат преку меѓусебните расправии и да откријат кој се крие зад овие свирепи убиства. Едно е сигурно, неговата мисија не е завршена. И никој не е безбеден.

КНИГА ШТО ДОЖИВЕА НЕВЕРОЈАТЕН СВЕТСКИ УСПЕХ
НАСКОРО КАКО ТВ СЕРИЈА НА „НЕТФЛИКС“

„Еден од најдобрите и најстрашните трилери оваа година… ќе ве хипнотизира вештината на новиот мајстор во жанрот.“
‒ Киркус Ривјус

„Неверојатна приказна и крај што ве остава без здив.“
‒ Њујорк Тајмс

 

 

„Одамна немав прочитано ваков внесувачки, интелигентен, интензивен, морничав трилер“ – Славко Бишковски

„Напнат и непредвидлив до самиот крај. Од мене чиста петка.“ – Сузана Трајковска Перхај

„Нетфликс“ започна со снимање на данската серија „Човек од костени“ во нивна оригинална продукција

 

Дополнителни информации

Година на издавање

2020

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-125-0

Корица

мека

Број на страници

486

13 коментари Човек од костени

 1. BILJANA DIMOVSKA (потврден сопственик)

 2. Наталија Н. (потврден сопственик)

 3. Anonymous (потврден сопственик)

  Odlicen triler. Podobar ne pomnam da imam procitano. Neizvesen kraj do poslednite stranici.

 4. Соња Николовска (потврден сопственик)

  Ја нарачав книгата затоа што одлучив да се соочам со моите стравови, со хорор приказни и филмови… искрено, кога го пишувам ова ми се враќа сликата од приказната за убиствата уште на првата страница… не ми е дочитана, малку ми е тешка, но не се откажувам 🙂

  Сакам да Ве пофалам за превод на вакви Бестселлери!

 5. Anonymous (store manager)

  Трилериште!

 6. Anonymous (store manager)

 7. Maria (потврден сопственик)

 8. Снежана Трајковска (потврден сопственик)

 9. Моника Коџабашиева (потврден сопственик)

 10. Milica Ilieska (потврден сопственик)

 11. Stefani (потврден сопственик)

 12. Наташа (потврден сопственик)

 13. Daliborka Nestorovska (потврден сопственик)

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби ќе ви се допадне...