Птиците умираат пеејќи

(8 коментари од читатели)

600 ден

Опис

КНИГАТА ЌЕ БИДЕ ДОСТАПНА ОД 07.09.2021

РОМАН СПОРЕД КОЈ Е СНИМЕНА СЛАВНАТА ТЕЛЕВИЗИСКА ХИТ СЕРИЈА
Меги е ќерка на сиромашни доселеници од Австралија. Уште од мала, таа е запоставена од нејзините родители и постојано живее по религиозните и патријархални правила на нејзината фамилија и стегите што ги наметнува гратчето и огромниот имот Дрогхед.
Ралф е млад, убав и речиси совршен свештеник што назначувањето во Австралија во почетокот го доживува како казна. Имено, неговите силни свештенички амбиции се насочени на друга страна, кон таинствениот Ватикан. Уште од првиот момент кога ќе ја запознае десетгодишната Меги, таа му станува многу мила и постојано е нејзин заштитник. По неколку години, една вечер, кога погледите ќе им се сретнат, сега веќе преубавата тинејџерка Меги, ќе пробуди чувства кај Ралф, чувства какви што тој никогаш немал, а и не ни знаел дека ги има. Од тој момент, Ралф е во вечно искушение дали тој е совршен свештеник и има неограничена љубов кон Бога, или сепак постои жена, на чиј мирис, убавина и нежност не може да им одолее.
Дејствието опфаќа повеќе од половина век – двете светски војни и постапките на Ватикан. Тука се судбините на неколку генерации. Оваа љубовна и семејна сага сведочи и за сушите, пожарите и поплавите кои се заканувале со целосно уништување на имотите во Нов Зеланд.
„Волшебна сторија… едноставна, неповторлива!“
– Чикаго Трибјун
„Преплетувањето на љубовни приказни од една генерација во друга, драматичниот заплет, чувството на постојана напнатост, реалните ликови… се во најмала рака неодоливи.“
– Паблишерс викли

Дополнителни информации

Година на издавање

2021

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-160-1

Корица

мека

Број на страници

752

8 коментари Птиците умираат пеејќи

 1. Anonymous (потврден сопственик)

 2. Елена Комненовска Боцевска (потврден сопственик)

 3. Vesna Gavriloska (потврден сопственик)

 4. Anonymous (потврден сопственик)

  Zdravo jas seuste ne ja dobiv knigata

  • Filip Batkoski (store manager)

   Вака не можеме да го видиме вашето име 🙂 Пишете ни на имеил.

 5. Limonka Lazarova Stoilova (потврден сопственик)

 6. Aleksandra Trpeska (потврден сопственик)

 7. Anonymous (потврден сопственик)

  Ја купив за подарок, личноста беше пресреќна, бидејќи и била одамна посакувана книга. 🙂

 8. Biljana (потврден сопственик)

  Odlicna kniga..brza i ekspeditivna dostava

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *