Објавено на Остави коментар

До недела сме во „Штип Сити мол“

Почнавме со обиколка на Македонија. Прва станица: градот со најубава пастрмајлија – Штип

Штипјани, од денес до недела ве чекаме во модерниот и преубав трговски „Штип сити мол“. Можете да ги најдете нашите книги на приземје, на нашиот штанд по намалени цени.

Трговскиот работи секој ден од 10:00 до 22:00. На штандот се претставени поголемиот дел од новите и актуелните наслови и секако ова супер прилика да си набавите одлични книги по супер цени за ова лето.

Ве очекуваме.

Објавено на Остави коментар

Базар на книги во „Веро центар“

Осми март е ден ЗА НЕА – за вашата мајка, сестра, баба, другарка, пријателка, колешка, сосетка, соработничка… ЗА НЕА, која заслужува да ја храни својата духовна сила. ЗА НЕА, која заслужува да има слободно време за себе, за читање. ЗА НЕА, која заслужува подарок КНИГА!

Од денес до недела, нашите издавачи се на Осмомартовски книжевен базар во „Веро Центар“. Тука сме за 8 Март, ЗА НЕА, за книга ЗА СЕКОЈА ЖЕНА!