Објавено на Остави коментар

Акција во „Стокомак“! Сликовници што ќе ги заспијат вашите деца

Вашето дете не сака да заспие?

🥱Сликовниците што ќе ги заспијат вашите дечиња за 10 минути од денес во продажба во сите маркети на „Стокомак“ по неверојатна цена од само 199 денари! Оваа цена важи само за време на акцијата.

⌛Децата се неуморни во нивната авантура и во нивните игри и нормално е да не сакаат да легнат да спијат. Затоа нашата препорака е да се обидете да им стекнете навика и рутина навреме да заспиваат со приказна за добра ноќ.

„Малото змејче“ и „Малата сирена“ се сликовници од едицијата „Десет минути до спиење“, преведени се на 30 јазици и продадени се преку 2 500 000 книги во светот.

Објавено на Остави коментар

„Стокомак“ акција за Осми март

Од утре во сите маркети на „Стокомак“ нашата најнова книга „Забранети задоволства“ од Елизабет Хојт по одлична цена од само 199 денари. Оваа цена важи само во маркетите на „Стокомак“ и само за време на акцијата. Книгата за времетраењето на акцијата нема да може да се купи од друго продажно место.

Ова е одлична можност навреме да обезбедите подарок за понежниот пол за Осми март.

Повеќе за книгата:

Нивните животи беа совршени сѐ додека не се запознаа.

Леди Хиро Батен е занесна млада дама што ѝ припаѓа на самата елита на аристократијата. Таа е родена сестра на војводата од Вејкфилд и ништо не ѝ недостасува. Верена е за маркизот од Мендевил, за кого смета дека е досаден и нема смисла за хумор… Ама не ѝ пречи. Сѐ додека не се сретна со братот на маркизот!

Лордот Грифин Ридинг воопшто не е совршен. Всушност тој е еден многу мистериозен тип за кого никој не знае како му поминува денот, ама затоа е општопознато дека ноќе присуствува на разновидни развратни забави… Уште кога првпат го виде, Хиро почувствува одбојност, а Грифин пак мисли дека таа со својата добротворна работа и беспрекорните манири е премногу совршена за неговиот брат. Нивното постојано надмудрување и битка со зборови се разгоруваат во незапирлива страст која се заканува како кули од карти да ги разурне нивните уредени светови.

Можат ли двата несовршени лика

да пронајдат совршена, вистинска љубов?

Ова е втората од неколкуте романтични и секси љубовни романси, што авторката Елизабет Хојт ги објави по 2010 година. Најпребирливите читатели неодамна имаа можност од оваа серија да ја прочитаат книгата „Опасни намери“, а при читањето на „Забранети задоволства“ ќе се потсетат на настаните и нејзините главни ликови.

„Опојна комбинација на љубовна приказна, историски роман и бајка… Предизвикувачка, сензуална и забавна сторија со несекојдневни главни јунаци, што ќе ги воодушеви читателките што се жедни за длабоки и вистински чувства.“

Буклист