Опасниот мајмун (Неуредните)

(1 коментар од читатели)

450.00 ден

Опис

Почитуван читателу, ако сакаш, можеш да ги промениш сите имиња во книгата… или да ја читаш без да ги промениш.
Ти одлучи!
Градот на неуредните може да е многу далеку, но и многу блиску до местото каде што живееш…
Еден чуден човек со мајмун дојде во Градот на неуредните. Едно љубопитно девојче почна да го следи мистериозниот човек. Во меѓувреме, како што таа го следеше, почнаа да се случуваат чудни работи во градот. Кој е тој мистериозен човек?

Мависел Јенер почнала да пишува уште во раните тинејџерски денови. Денес таа е една од најпознатите авторки за деца и има напишано преку сто книги за деца и тинејџери. Во 2018 година беше во потесен избор за реномираната литературна награда „Ханс Кристијан Андерсен“.

Десетти закон на Неуредните:
Неуредните никогаш не губат време во барањето на изгубени предмети!

Дополнителни информации

Година на издавање

2021

Димензии

205х140

ИСБН

978-608-253-149-6

Корица

Тврда

Број на страници

176

1 коментар за Опасниот мајмун (Неуредните)

  1. Filip Batkoski (store manager)

    Книгата е во боја и тврд повез. Се работи за хумористична книга за деца.

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби ќе ви се допадне...