Распродадена

Јазичен мозаик

400.00 ден

Распродадена

Опис

Оваа книга претставува мозаик од натписи, поврзани со различни прашања од областа на науката за јазикот. Во неа се застапени 43 библиографски единици, публикувани последниве триесетина години.

Дополнителни информации

Година на издавање

2020

Димензии

B5

Корица

мека

ИСБН

978-608-220-067-5

Број на страници

239

Коментари

Нема коментари

Бидете првиот што ќе коментира“Јазичен мозаик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *