Шепотено

430 ден

Опис

Што сè би направилe за да одите и да го гледате финалето на Лигата на шампионите?
Веќе неколку месеци на Филип и неговите другари им е познато дека финалето треба да се одигра во нивниот главен град, во Варшава. Им фали само едно нешто за во живо да ги гледаат Меси, Роналдо, Левандовски или Саудио Мане. Само билет! Но, најефтиниот билет за натпреварот чини сто и шеесет евра. Одлично! Само што тие се средношколци. За да можат да присуствуваат на натпреварот тие би се согласиле на разни понуди за работа. Дури и да делат летоци за сомнителни производи рано изутрина, пред да одат на училиште.

Но, некои работни обврски поттикнуваат морални и етички прашања што ќе ги стави овие момци пред една дилема: дали вреди сето тоа да се работи за да се присуствува на ова финале?!
Напнат и неизвесен роман за проблемите на тинејџери што се нашле во мрежа полна со лажни вести, тролови и… нешто шепотено.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Шепотено”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *