САЕМ 2021

Црвеното топче на Мине

200.00 ден

Опис

Едно сончево, пролетно утро, Мине си играше со своето
топче во дворот. Црвеното гумено топче го фрлаше
сè повисоко и го фаќаше пред да падне на земја.
Кога нејзината мајка ја викна Мине за да ѝ помогне со
алиштата, Мине истрча кон неа пред топчето да падне во
гнездото. Така започна авантурата на црвеното топче на
Мине… Со него си играа верверичките, страчките сакаа
да го земат, а мачката се обиде да го фати. Што се случи
со топчето на Мине?

Дополнителни информации

Година на издавање

2021

Димензии

235×285

ИСБН

978-608-253-150-2

Корица

Тврда

Број на страници

28

Коментари

Нема коментари

Бидете првиот што ќе коментира“Црвеното топче на Мине”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби ќе ви се допадне...