Хотел со големо Л

(1 коментар од читатели)

350.00 ден

Опис

Кос е тринаесетгодишно момче, што го раскажува најбизарниот период од неговиот живот. Неговата
мајка е почината пред неколку години, а неговиот татко има срцев удар во истиот момент кога Кос го постигнува победничкиот гол на турнирот. Додека татко му на Кос е во болница, изгледа дека хотелот што го раководи ќе биде во голем хаос. Но Кос и неговите три сестри немаат намера да дозволат тоа да се случи! Најстарата и најодговорна сестра е Либи. Брик секогаш се облекува во црно и најдобро се чувствува кога се губи во нејзината музика, а пак Пел секогаш е весело расположена и често е облечена во алиштата на мајка ѝ. Сите четворица заедно ќе почнат да го раководат хотелот. По самата природа ова води кон чудни и апсурдни случки. Всушност излезе дека нивниот татко има длабоки финансиски проблеми. Хотелот е пред затворање. Но децата наоѓаат можно решение: треба да се победи на натпреварот за убавина, што има голема парична награда. Можете ли да погодите која е најубавата девојка од сите? Се разбира: Кос.

 

Е-Книга

Дополнителни информации

Година на издавање

2020

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-116-8

Корица

мека

Број на страници

224

1 коментар за Хотел со големо Л

  1. Katerina (verified owner)

    Temata e mnogu custvitelna…zaguba na roditel…no nacinot na koj likovite se spravuvaat so situacijata e mnogu ubavo doloven

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби ќе ви се допадне...