Товилиште за пеперутки

450 ден

Опис

Што да прави Маја кога со денови и месеци врне снег?
Варшава е прекриена со снег речиси до првиот кат на зградите. Во нејзиното
училиште нема настава. Таа може да седи дома со родителите и со малата Алис да зјапа во телевизорот. Но, таа оди на село и го истражува мистериозното исчезнување на Нина!
Во оваа книга пак ќе се сретнете со добрите пријатели од првата книга „Волшебницата од долниот кат“: Маја, Бабуле, Монтерова, Марек и Мачорот што зборува.
Но, нема да откриеме сè! Само ќе кажеме дека Маја ќе падне во центарот на стогодишната војна на пеперутките, ќе ги запознае царицата, царот…. и ќе ја води револуцијата.
Ќе биде страшно, забавно и интересно…

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Товилиште за пеперутки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *