Стапица

(6 коментари од читатели)

299.00 ден

460 примероци на залиха

Опис

После разводот, младата и привлечна мајка Со­­ња, се обидува да го добие и да го задржи старателството над нејзиниот син. Во исклучително тешка животна ситуација, таа се впушта во шверц на кокаин за Исланд и одеднаш е заглавена во канџите на безмилосниот криминален свет. Додека очајно го бара излезот од неволјите, уценета и крваво претепана, таа е принудена да применува нови и смели тактики, но не успева да го надму­дри Браги – цариникот со долгогодишно искуство. Најинтересно е кој стои на врвот на меѓународниот нарко октопод! Работите стануваат уште поком­пликувани затоа што Соња е во врска со жена. И тоа со Агла, некогашната висока менаџерка на банка, која ја гонат заради последиците од финансискиот колапс на Исланд.
Дејствието на романот се одвива во Рејкјавик, кој сѐ уште е покриен од прашината на вулканската ерупција на Ејафјадлајекидл. Со темен, динамичен и студен заплет и интригантни ликови Ста­пица е исклучително оригинален и харизматичен скан­динавски кри­ми-трилер, од една од највозбудливите кри­­ми авторки – Лилја Сигурдардотир.

Трејлер

 

 

Дополнителни информации

Година на издавање

2020

ИСБН

978-608-253-122-9

Корица

мека

Број на страници

424

Димензии

110х170

6 коментари Стапица

 1. BILJANA DIMOVSKA (verified owner)

 2. Мирјана Кочевска (verified owner)

  Сите описи за книгите, како и мислењата за истите ги споделувам на мојот инстаграм профил @knishka_m

  Ги имате моите препораки за книгите прочитани до сега.

 3. Anonymous (verified owner)

  Interesna, no ne bese nisto posebno.

 4. Магдалена Јаневска (verified owner)

 5. Marija L. (verified owner)

 6. Milica Ilieska (verified owner)

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби ќе ви се допадне...