Свети ереси

(2 коментари од читатели)

500.00 ден

заработи 50 поени по нарачката на овој продукт

Искористи 500 поени за да го нарачаш овој продукт!

Опис

Рајан Кјузак растеше побрзо од другите. Така е тоа
кога си најстар од шесте деца, кога мајката е умрена, а
татко ти е алкохоличар.
Никој не вели дека Рајан е глуп. Ниту зад неговиот
грб.
Проблемот е во луѓето што го опкружуваат. Водачот
на бандата го користи неговиот татко како „чистач“.
Сосетката тврди дека само сака да помогне, но можеби
сака нешто повеќе од тоа. Проститутката бара човек за
кој никогаш не претпоставувала дека ќе ѝ недостасува
сѐ додека една ноќ тој не исчезна без трага…
На страната на Рајан е само неговата девојка Карин.
Ако и неа ја испушти, останува сосема сам.
Всушност не знаеш колку си јак, додека силата не ти
затреба.
Тинејџери, убиство,
психолошки роман, распаднати
семејства, секс, дрога, алкохол,
Лондон, Ирска…
Романот ја доби престижната награда „Бејлис“ за
најдобра женска фикција во 2016 година.
Истата година „Свети ереси“ е добитник и на
наградата „Дезмонд Елиот“ за дебитантски роман.
„Моќен роман.“
‒ Вашингтон пост

Дополнителни информации

Година на издавање

2022

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-180-9

Корица

мека

Број на страници

415

2 коментари Свети ереси

  1. Марија Манева (потврден сопственик)

  2. Dragana Paneva (потврден сопственик)

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *