Невозможниот господин

430 ден

Опис

Англиските, француските и турските благородници
уште од средниот век патувале во Египет да истражуваат,
да владеат, да водат љубов и да уживаат во земјата на сон-
цето, фараоните и пирамидите. Во 1821 година на Нил е
Руперт Карсингтон, четвртиот син на лордот Харгејт. Тој
е вистински авантурист и заводник. Неодоливо згоден, не-
веројатно мажествен, секси и непоправливо невозможен,
каде и да се упати, го следат неволји.
Но… Руперт никогаш не се нашол во ситуација од која
не може да побегне. Сѐ досега. По игра на судбината завр-
ши во занданата на најзлогласниот каирски затвор и един-
ствен излез му е да ја прифати опасната понуда на убавата
црвенокоса вдовица, госпоѓица Дафне Пемброк. Таа сака
Руперт да ѝ помогне да го пронајде братот, кој што веројат-
но е грабнат поради легендарното фараонско богатство.
Нивната соработка е само деловна: таа ќе биде мозок на
операцијата, а тој, Руперт – силата. На прв поглед тоа звучи
многу едноставно. Но со време, напнатоста меѓу нив сѐ по-
веќе расте, а сопирачките попуштаат и неизбежно доаѓа до
спој на тие два потполно различни светови – воздржаната
вдовица и непоправливиот заводник – и тоа на најнеодолив
можен начин.
Историска, романтична, секси, љубовна приказна на
Лорета Чејс.
„Руперт е еден од моите омилени херои, а Дафне многу му
одговара. Оваа книга е возбудлива и исполнета со љубов,
страст и на моменти многу ќе ве насмее.“
– Кејти Лав

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Невозможниот господин”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *