Мрежа

299.00 ден

заработи 30 поени по нарачката на овој продукт

Искористи 299 поени за да го нарачаш овој продукт!

Опис

По разводот, младата привлечна мајка Соња, се
обидува да го задржи старателството над нејзиниот
син Томас. Мисли дека заминувајќи на Флорида ќе
побегне од сопругот.
Но… Ова продолжение има уште посилна динамика, психолошки судири и го разоткрива делувањето
на наркомафијата во меѓународни размери, но и на
банкарските, индустриски олигарси и политичарите,
во Исланд, во Данска, САД, Мексико, Франција… Ја
илустрира и немоќта на Соња, Томас, Марија, Агла и
другите ликови да се извлечат од канџите на организираниот криминал.
Синот на Соња е киднапиран од нејзиниот безмилосен поранешен сопруг, а таа е втурната назад во
светот на шверцот на кокаин, но овој пат има сопствен план… Соња се обидува да ги урне нарко-босовите и да го врати Томас. Но, работите не се толку лесни како што изгледаат на прв поглед…
„Напнат, неизвесен и дава повеќе од неколку неочекувани пресврти“ – Сандеј Тајмс
„Во ова дело може да се ужива како во самостоен роман, но јас би предложил прво да го прочитате неговиот одличен претходник“ – Гардијан
„Напнат трилер со многу необичен заплет и интересни ликови“ – Марсел Берлинс, Тајмс

Дополнителни информации

Година на издавање

2022

Димензии

110х170

ИСБН

978-608-253-182-3

Корица

мека

Број на страници

440

Коментари

Нема коментари

Бидете првиот што ќе коментира“Мрежа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби ќе ви се допадне...