Мрежа

299 ден

Опис

По разводот, младата привлечна мајка Соња, се
обидува да го задржи старателството над нејзиниот
син Томас. Мисли дека заминувајќи на Флорида ќе
побегне од сопругот.
Но… Ова продолжение има уште посилна динамика, психолошки судири и го разоткрива делувањето
на наркомафијата во меѓународни размери, но и на
банкарските, индустриски олигарси и политичарите,
во Исланд, во Данска, САД, Мексико, Франција… Ја
илустрира и немоќта на Соња, Томас, Марија, Агла и
другите ликови да се извлечат од канџите на организираниот криминал.
Синот на Соња е киднапиран од нејзиниот безмилосен поранешен сопруг, а таа е втурната назад во
светот на шверцот на кокаин, но овој пат има сопствен план… Соња се обидува да ги урне нарко-босовите и да го врати Томас. Но, работите не се толку лесни како што изгледаат на прв поглед…
„Напнат, неизвесен и дава повеќе од неколку неочекувани пресврти“ – Сандеј Тајмс
„Во ова дело може да се ужива како во самостоен роман, но јас би предложил прво да го прочитате неговиот одличен претходник“ – Гардијан
„Напнат трилер со многу необичен заплет и интересни ликови“ – Марсел Берлинс, Тајмс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Мрежа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *