Мо Салах: Египетскиот Крал

350.00 ден

Опис

„Незапирливиот играч“, ете вака го опишуваат Египќаните, ама пред да може да го запише сопственото име во
„Архивата на умешните“, тој имаше цела една историја преполна со тешкотии. Фудбалот го стави на тест како што би
направила и секоја невеста да се осигура за неговата посветеност пред да може да имаат и една официјална и вечна
поврзаност. Тој знаеше дека е сиромав и дека нема пари.
Тој, фудбалот, за него чувал иднина која ќе го одведе далеку.
Вештините на Салах го привлекле вниманието на магичната топка, ама посветеноста на секојдневното четиричасовно
патување од неговото сиромашно село до клубот
Араб Контракторс „Мокавелон ал Араб“ во Наср Сити во
Каиро, е она што го постави на вистинскиот пат кон успехот.
Момчето, кое спиеше во воз на скутот на неговиот татко
за време на долгото патување кон клубот, кое ќе го разбудеше гласот на татко му велејќи му „разбуди се Мохамед,
пристигнавме“, во тој момент ќе заборавеше на долгото патување и ќе се сетеше само на неговaта средба со магичната
топка.

Дополнителни информации

Година на издавање

2021

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-141-0

Корица

мека

Број на страници

126

Коментари

Нема коментари

Бидете првиот што ќе коментира“Мо Салах: Египетскиот Крал”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *