Распродадена

Малиот змеј и оризовата каша

200.00 ден

Распродадена

Опис

Што ќе се случи доколку едно утро се разбудите и ви здодеало да ги правите истите работи секој ден? На малиот змеј му здодеа секој ден да јаде оризова каша и сакаше да проба нешто ново. Ама, на вечерата повторно имаше оризова каша… Приказната е за малиот змеј кој што не може да ја замени оризовата каша во неговиот живот, но затоа ќе го смени животот запознавајќи нови другарчиња….

Оваа книга им помага на децата да развијат:
• Чувства
• Имагинација
• Самодоверба
• Пријателство
• Споделување
и да ги разберат:
• Разликите
• Светот на животните

Коментари

Нема коментари

Бидете првиот што ќе коментира“Малиот змеј и оризовата каша”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби ќе ви се допадне...