Лубеницата

300.00 ден

Опис

Нора е луда по лубеница. Таа не сака да јаде ништо друго, секој ден, на секој оброк освен лубеница. Всушност, Нора мисли дека не постои такво нешто како премногу лубеница. Но, една вечер, додека лубеницата што ја имаше скриено во нејзината соба за цела да ја изеде сама, почна да расте и Нора се впушти во авантура со лубеницата! Приказна што може да предизвика разговор за омилените јадења, балансирана исхрана, споделување со другите и да се пробаат нови јадења.

Дополнителни информации

Година на издавање

2021

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-146-5

Корица

мека

Број на страници

32

Коментари

Нема коментари

Бидете првиот што ќе коментира“Лубеницата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *