Куќата со жолта фасада

(10 коментари од читатели)

300.00 ден

Опис

Едно необично и неочекувано запознавање, целосно го менува животот на младата Ева и засекогаш ѝ го заробува срцето. Љубовта која се разви од тој магичен момент, е толку волшебна што ни самата не може да поверува. Среќниот и исполнет живот со Виктор, е многу повеќе од она што таа верува и очекува од еден маж. Нивната приказна е завиена во мистериозноста на неговото појавување во нејзиниот живот и настаните кои само ја зацврстуваат љубовта меѓу нив. Ева повеќе не може да го замисли животот без Виктор, сè до оној момент кога ќе мора да научи да живее без него.

Приказна за силата на љубовта и силата на жената која останува да стои исправена пред предизвиците кои ѝ ги носи судбината и може да го поднесе секој товар, поради желбата за продолжување на животот.

Билјана Мартиновска е родена на 8 август 1977 година во Струга. Книгата „Куќата со жолта фасада“ е нејзино второ авторско дело. Живее и твори во родниот град.

Дополнителни информации

Година на издавање

2020

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-127-4

Корица

мека

Број на страници

272

10 коментари Куќата со жолта фасада

 1. Olivera Stojčeva (verified owner)

  Knigata e odlična,se čita vo eden zdiv ,interesna i ja preporačuvam na sekoj da ja pročita.

 2. Ljubica Nikoloska (verified owner)

  Преубава книга.

 3. Antonela Nikolovska (verified owner)

 4. Наталија Н. (verified owner)

 5. Anonymous (verified owner)

  Prijatna za citanje, dosta interesna.

 6. Ana Angelovska (verified owner)

 7. Anonymous (verified owner)

  Одлична е, се пронајдов во скоро секоја реченица, како за мене и мојата судбина да е пишувана. Секоја нова страна те навлекува да продолжиш понатаму со читање… Книга во која при самото читање ќе сретнете многу емоции: возбуда, голема љубов, упорност, неизлечлива болка и страдање, но и поука дека животот е борба, секој нов ден е нов предизвик, и ништо во животот не е случајно…секое лошо е за нешто добро.
  Ви посакувам многу успех понатака.

 8. Соња Николовска (verified owner)

  Преубаво напишан, односно раскажан љубовен, односно животен роман. Налик реална приказна, се соживуваш со самиот тек на настаните… Ќе напишам рецензија после второто читање, затоа што ми треба 🙂
  За Вашата услуга имам да дадам само пофални зборови затоа што “со брзина на светлината” до мојата врата беше направена доставата!
  Ви благодарам!

 9. Наташа Ѓурческа (verified owner)

  Преубава книга, секој збор допира длабоко во срцето и не ти дава да ја оставиш… се’ до последната страница. А потоа, сакаш од почеток. Топло препорачувам.
  А Бата Прес – врвни во својата професионалност и уредна достава.

 10. Ева (verified owner)

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби ќе ви се допадне...