Крај за паметење

(1 коментар од читатели)

430 ден

Категорија: Автор:

Опис

„Топло, романтично и страсно…“
– Харлекин Џанки

„Ако сакате секси книга, исполнета со забава, што ќе ви го стопли срцето, нема да згрешите со Џенифер Пробст!“
– Џил Шелвис, најпродавана авторка според Њујорк тајмс

Офелија Бишоп е вљубена тинејџерка. Таа и младиот Кајл Кимптон заминуваат во Холивуд, заедно да ги остварат нивните соништа. Кога ќе сфати дека на Кајл кариерата му е поважна од нивната врска, Офелија се откажува од својата амбиција и се враќа дома да го води фамилијарниот пансион.
Кајл се враќа во родниот град, со цел на мир, надвор од напнатиот живот во Холивуд, да го напише неговото најдобро филмско сценарио, таму каде што ја сретна неговата најголема инспирација – својата прва љубов…
Меѓутоа срцето на Офелија е еднаш веќе скршено и таа е свесна дека тој секој миг може да се врати во Холивуд… Дали Кајл ќе се осмели да ја смени својата љубовна приказна и да направи крај за паметење?

„Љубовна приказна што ќе ја засакате.
Од срце ја препорачувам.“
– Ема Чејс

„Како и секогаш, Џенифер Пробст никогаш не разочарува, испорача романса што вжештува и на некој начин ги привлекува тие емоционални срцеви реакции“
– Фор чикс флипинг пејџис

Дополнителни информации

Година на издавање

2021

Димензии

205х140

ИСБН

978-608-253-167-0

Корица

мека

Број на страници

384

1 коментар за Крај за паметење

  1. Elena T. (потврден сопственик)

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби ќе ви се допадне...