Како помалку да се мисли

(24 коментари од читатели)

430.00 ден

заработи 43 поени по нарачката на овој продукт

Искористи 430 поени за да го нарачаш овој продукт!

Опис

• Блиските ти велат дека поставуваш премногу прашања.
• Во твојата глава секогаш нешто се виори – понекогаш сонуваш за да притиснеш на тастатурата и да го исклучиш умот.
• Имаш впечаток дека си од друга планета.
• Не успеваш да го пронајдеш своето место.
• Се чувствуваш несфатено.

Дали некоја од овие реченици те опишува токму тебе? Ако е така, сигурно ќе се препознаеш во профилот на исклучително размислувачка личност. Да се биде исклучително размислувачки е навистина заморно, ама твојот мозок – е токму тој што премногу размислува – тој е вистински скапоцен камен. Неговата суптилност, сложеност и брзината со која делува, навистина се восхитувачки, а по силата тој може да се спореди со моторот на формула.
Ама болидот не е обичен автомобил за трки. Кога го вози некој невешт, може да се покаже кревок и погубен. За да ги искористи своите потенцијали, формулата треба да ја управува многу вешт возач и да има соодветна писта.
Досега твојот палав мозок те водеше по слепи патеки. Ама време е да го преземеш управувачот и тоа веќе уште денес. Благодарение на оваа книга ќе научиш да ги користиш извонредните можности на својот мозок кои што порано ти изгледаа недофатливи! А покрај тоа ќе почувствуваш и олеснување, па ќе се прифатиш себе си и својот фантастичен ум. Најпосле ќе здивнеш.

Дополнителни информации

Година на издавање

2021

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-152-6

Корица

мека

Број на страници

196

24 коментари Како помалку да се мисли

 1. Vesna Eftimova (потврден сопственик)

 2. Ivana Stella (потврден сопственик)

 3. Anonymous (потврден сопственик)

 4. Стефана Трајковиќ (потврден сопственик)

 5. Ana A. (потврден сопственик)

  Одлична книга и одлична и брза испорака, како и секогаш.
  Продолжете така.

 6. Елена Зафировска (потврден сопственик)

 7. Anonymous (потврден сопственик)

  Зачудувачки колку брзо ја добив книгата! Секоја пофалба!

 8. Снежана Трајковска (потврден сопственик)

 9. Anonymous (потврден сопственик)

 10. Моника Коџабашиева (потврден сопственик)

 11. Гордана П. (потврден сопственик)

  Се беше во ред само не разбирам зошто каргото ми наплати 100 денари кога платив заедно со книгата и за доставата?

 12. Емилија Владимирова (потврден сопственик)

  одлични сте,профи и продолжете така

 13. Anonymous (потврден сопственик)

 14. Маја Димитријевска (потврден сопственик)

 15. Marina Komnenovik Fildisevska (потврден сопственик)

 16. Татјана Лазарева (потврден сопственик)

 17. Anonymous (потврден сопственик)

  Супер е книгата. Само на некои места е чуден преводот.

 18. Anonymous (потврден сопственик)

 19. Katerina Колева (потврден сопственик)

  Brza isporaka, prekrasno spakuvana ❤️ Najdobri

 20. Anonymous (потврден сопственик)

 21. Anonymous (потврден сопственик)

 22. Angelina Stojkoska (потврден сопственик)

 23. Tanja (потврден сопственик)

 24. Trajko Chichingov

  Na koleska i se svigja mnogu, alal da vi e, prodolzete samo taka, URA!!!

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *