Како помалку да се мисли

(18 коментари од читатели)

430.00 ден

Опис

• Блиските ти велат дека поставуваш премногу прашања.
• Во твојата глава секогаш нешто се виори – понекогаш сонуваш за да притиснеш на тастатурата и да го исклучиш умот.
• Имаш впечаток дека си од друга планета.
• Не успеваш да го пронајдеш своето место.
• Се чувствуваш несфатено.

Дали некоја од овие реченици те опишува токму тебе? Ако е така, сигурно ќе се препознаеш во профилот на исклучително размислувачка личност. Да се биде исклучително размислувачки е навистина заморно, ама твојот мозок – е токму тој што премногу размислува – тој е вистински скапоцен камен. Неговата суптилност, сложеност и брзината со која делува, навистина се восхитувачки, а по силата тој може да се спореди со моторот на формула.
Ама болидот не е обичен автомобил за трки. Кога го вози некој невешт, може да се покаже кревок и погубен. За да ги искористи своите потенцијали, формулата треба да ја управува многу вешт возач и да има соодветна писта.
Досега твојот палав мозок те водеше по слепи патеки. Ама време е да го преземеш управувачот и тоа веќе уште денес. Благодарение на оваа книга ќе научиш да ги користиш извонредните можности на својот мозок кои што порано ти изгледаа недофатливи! А покрај тоа ќе почувствуваш и олеснување, па ќе се прифатиш себе си и својот фантастичен ум. Најпосле ќе здивнеш.

Дополнителни информации

Година на издавање

2021

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-152-6

Корица

мека

Број на страници

196

18 коментари Како помалку да се мисли

  1. Vesna Eftimova (verified owner)

  2. Ivana Stella (verified owner)

  3. Anonymous (verified owner)

  4. Стефана Трајковиќ (verified owner)

  5. Ana A. (verified owner)

    Одлична книга и одлична и брза испорака, како и секогаш.
    Продолжете така.

  6. Елена Зафировска (verified owner)

  7. Anonymous (verified owner)

    Зачудувачки колку брзо ја добив книгата! Секоја пофалба!

  8. Снежана Трајковска (verified owner)

  9. Anonymous (verified owner)

  10. Моника Коџабашиева (verified owner)

  11. Гордана П. (verified owner)

    Се беше во ред само не разбирам зошто каргото ми наплати 100 денари кога платив заедно со книгата и за доставата?

  12. Емилија Владимирова (verified owner)

    одлични сте,профи и продолжете така

  13. Anonymous (verified owner)

  14. Маја Димитријевска (verified owner)

  15. Marina Komnenovik Fildisevska (verified owner)

  16. Татјана Лазарева (verified owner)

  17. Anonymous (verified owner)

    Супер е книгата. Само на некои места е чуден преводот.

  18. Anonymous (verified owner)

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *