Жирафата на која ѝ беше досадно

350.00 ден

Опис

Зарифа е жирафа која многу сака да си игра. Таа многу малку спие навечер, додека останатите животни спокојно спијат. Но, Зарифа си најде нови другарчиња. Ѕвездите на небото. Еден ден ќе одлучи да отиде кај нив за да си игра. Ќе успее ли Зарифа да се качи горе кај ѕвездите и веќе да не ѝ биде досадно навечер?!

Дополнителни информации

Година на издавање

2020

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-100-7

Корица

мека

Број на страници

96

Коментари

Нема коментари

Бидете првиот што ќе коментира“Жирафата на која ѝ беше досадно”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *