Ереб

(3 коментари од читатели)

450.00 ден

Опис

ЕРЕБ е игра. Таа те набљудува, разговара со тебе,
те наградува, те проверува, ти се заканува…

Ник е опседнат со Ереб, компјутерската игра што во неговото училиште се пренесува од рака на рака. Правилата се многу строги: секој има само една можност да одигра. Притоа мора да биде сам и за Ереб не смее да зборува со никој. Кој ќе ги прекрши овие правила или нема да ги исполни задачите, отпаѓа од игра и повеќе не може да почне пак. Најнеобичниот дел е што задачите на Ереб, мора да се исполнат не во виртуелниот, туку во вистинскиот свет.
Кој е всушност Ереб и што бара од играчот? Може ли Erebos, Богот на подземјето да убива? Дали мртвиот автор преку играта што ја измислил имал намера да убие за одмазда?

ЦЕЛТА НА ЕРЕБ Е ДА УБИВА!

„Трилер на годината“ ‒ Die Zeit

„Волшебен роман за млади за опасностите што ги крие виртуелниот свет“ ‒ Brigitte Magazine

„Исто како што играта ги опседнала главните ликови на овој роман, така и нас оваа книга нѐ маѓепса и не ја испуштавме од рака додека загатката не беше разрешена“


Рецензии:

Фантастичен трилер, во кој се мешаат фантазијата и реалноста

„Бата прес“ го објави светскиот бестелер „Ереб“ од Урсула Познански

 


Нарачај е-книга


Буктрејлер:

 

Дополнителни информации

Година на издавање

2020

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-111-3

Корица

мека

Број на страници

428

3 коментари Ереб

  1. Ирена (verified owner)

    Напнато до последната страница!

  2. Katerina (verified owner)

    Edna od najdobrite knigi shto gi imam voopshto procitano. Tehnologijata e napredna i site sme vo pomal ili pogolem stepen zavisni od nea…no kolku sme bezbedni…uste povazno e kolku se bezbedni nashite deca…

  3. Milica Ilieska (verified owner)

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби ќе ви се допадне...