Духот на капинката и жолтоклунчето

(2 коментари од читатели)

200.00 ден

Опис

Една птичка со жолт клун ќе остане сама во шумата за време на зимата. Таа не успеала да се пресели на југ заедно со другите птици. Старото дрво каде што седи жолтоклунчето сѐ уште ги држи лисјата бидејќи мора да ја чува птицата.Стариот Дух на капинката излегол на прошетка и слушнал како некоја птичка пее.Ќе успеат ли старото дрво и Стариот Дух на капинката да му помогнат на жолтоклунчето да ја преброди зимата?

Оваа книга им помага на децата да развијат:
• Пријателство
• Соработка
• Помагање
• Споделување
• Фантазија
И да ги разберат:
• Светот на животните
• Разликите

Дополнителни информации

Корица

Тврда

Година на издавање

2017

Димензии

220×205

ИСБН

9786082530338

Број на страници

36

2 коментари Духот на капинката и жолтоклунчето

  1. Anonymous (store manager)

    Одлични се сите сликовници на Орал

  2. Мартина (verified owner)

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби ќе ви се допадне...