Го сокрив мојот глас

(2 коментари од читатели)

299.00 ден

Опис

НОВ ФОРМАТ – А5/140 мм х 205 мм

Четиригодишниот Шаб сè уште не започнал да зборува. Докторот верува дека нема причина за загриженост. Тој е исмејуван од другите што сметаат дека е „нем“, односно „глуп“, а амбициозниот татко воопшто не го сака и го препушта на грижата на мајката и бабата. Социјална и психолошка драма од перото на прославената и забранувана авторка Паринуш Сание, која инспирацијата ја нашла во вистински настани и ликови.

Дополнителни информации

Година на издавање

2018

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-071-0

Корица

мека

Број на страници

198

2 коментари Го сокрив мојот глас

  1. Daniela Spasojevikj Komnenova (verified owner)

  2. Сашка Ливринска (verified owner)

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби ќе ви се допадне...