Го видовте ли моето шарено глувче

250 ден

Категорија Автор:

Опис

Малечкото маченце Зејтин, со крзно како памук и со црни дамки, заспа во куќата на бабата и дедото, слушајќи го тивкото читање на приказни со среќен крај. Но, одеднаш забележа дека си го изгубило шареното глувче! Со возбуда потрча да побара помош од сите јунаци за кои имаше слушнато во приказните – Црвенката, Свирачот во глувчевото село, Пинокио… За среќа сето ова беше само сон!

Оваа книга им помага на децата да развијат:

• Пријателство

• Соработка

• Помагање

• Споделување

И да ги разберат:

• Светот на животните

• Разликите

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Го видовте ли моето шарено глувче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *