Говор на омраза

490.00 ден

Опис

Ова научно истражување е прва теоретска книга за говорот на омраза објавена во Република Македонија. Тоа е полемичен труд, со кој авторот Ненад Живановски, истражувајќи ја оваа проблематика во поновата историја и на просторот на САД, Европа и особено на Балканот, докторирал на Универзитетот во Русе, Република Бугарија. Таа сигурно ќе предизвика интерес и полемика во стручната јавност и во медиумите, кај нас и во соседството, каде што наскоро се очекува оваа книга да биде објавена на бугарски јазик…

Дополнителни информации

Година на издавање

2014

Димензии

B5

ИСБН

9786084654506

Корица

мека

Број на страници

438

Коментари

Нема коментари

Бидете првиот што ќе коментира“Говор на омраза”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *