Волшебницата од долниот кат

450 ден

Опис

Прекрасна, возбудлива, современа бајка за деца и тинејџери, која ‒ од урбаниот свет на современа технологија ‒ нè враќа низ времето и нè воведува во секојдневието без телевизија, компјутери, паметни телефони…

Што може да се прави во градот кога со денови врне дожд? Се разбира: да се јаде пица и да се гледа телевизија и да се кажуваат дијалозите од омилените серии…
Ама некогаш животот бара нешто друго. Еден ден, Маја која живееше во град ‒ наместо на летување во странство ‒ мора да отпатува на распуст кај прабабата, на село. Каков малер… Бабуле, живее во сива зграда, има црно-бел телевизор без далечинско, старински кауч што чкрипи… се слушаат некои таинствени гласови и звуци на таванот. Ех, кога барем би можело да поразговара со мачорот… Или макар со некоја верверица. А тука е прастарата бабуле, нејзините гоблени и изгребани стари шолји. И Лажливите Лилии.

 

Е-книга

 

 

https://batapress.mk/2021/02/13/%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%b0-%d1%81%d0%b8-%d0%bc%d0%b0%d0%bb-%d1%81%d0%b0%d0%ba%d0%b0%d1%88-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b5%d1%88-%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%b0-%d1%9c/

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Волшебницата од долниот кат”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *