Белезијата на Нината

300.00 ден

Опис

Земјата на Хетитите ‒ првата голема империја во срцето на Анадолија.
Нината и Нуванза ‒ вистинита љубовна приказна, родена многу векови пред Ромео и Јулија.
Судир на кралевите на тогаш единствените светски империи. Претендентите на престолот и борбите за власт.
Историја испишана со крв.
Кадеш, првата голема војна во историјата.
Млада жена што првата и единствена љубова ја доживува како грев.
Безнадежен копнеж. Луѓе проколнати од боговите.
Херојот што поради забранетата љубов мора да го даде својот син…
Глас што како болка од раните ни стига од крвавата војна Нежна, историска сага опеана низ стиховите на Ахмет Умит.

Дополнителни информации

Година на издавање

2020

Димензии

140×205

ИСБН

978-608-253-110-6

Корица

мека

Број на страници

122

Коментари

Нема коментари

Бидете првиот што ќе коментира“Белезијата на Нината”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *