Базенот со крокодили

450 ден

Опис

Почитуван читателу, ако сакаш, можеш да ги промениш сите имиња во книгата… или да ја читаш без да ги промениш.
Ти одлучи!
Градот на неуредните може да е многу далеку, но и многу блиску до местото каде што живееш…

Оние што живеат во Градот на неуредните се во неволја. Темните сили повторно дејствуваат, трудејќи се да закопаат сè во минатото. Што се случува со општествата кои ја забораваат својата историја?
Има некои чудни, фантастични и смешни работи во оваа книга!

Мависел Јенер почнала да пишува уште во раните тинејџерски денови. Денес таа е една од најпознатите авторки за деца и има напишано преку сто книги за деца и тинејџери. Во 2018 година беше во потесен избор за реномираната литературна награда „Ханс Кристијан Андерсен“.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Базенот со крокодили”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *