Антарес

300 ден

Категории , Автор:

Опис

МАТЕЈ ФЕНЕР е роден во Скопје на 29 ноември 1996 година.
Основно и средно образование има завршено во родниот град, а Филолошки факултет студирал во Прага, во 2014 година.
Уште во основно училиште се истакнува со своите поетски творби. Некои песни ги публикува уште во средното училиште во периодичните списанија, но објавува и во електронските списанија и медиуми.
Матеј Фенер е освежување во македонската поетска сфера.
Неговата определба е семиотика и знаците на тајното писмо.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Антарес”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *