• Младата Кираз
Во животот на Кираз, која зад себе ги остава разочарувањата
од минатото и со надеж гледа кон иднината, се отвора нова
страница. Во втората книга за младата Кираз, ќе бидете сведоци
на авантурите распространети на сите четири страни на светот и
потрагата по вистинска љубов на Кираз.
Таа станува професорка и една од врвните светски менаџерки
и ги зазема највисоките позиции во повеќе компании – од оние
кои произведуваат најпознати марки автомобили, преку компании
кои ископуваат златна руда и што обработуваат дијаманти.
Таа станува советничка во владата на една мала богата азиска
држава. Во овој психолошки трилер се преплетуваат научните
истражувања, разузнавачкиот ангажман во полза на САД, Турција
и на целото човештво...
Амбициозната Кираз е цел на многу додворувачи, но сепак
во животот на Кираз ќе влезе оној што највпечатливо ќе го освои
нејзиното срце и ќе ја заврши нејзината потрага по вистинска
љубов.

Наслов: Младата Кираз
Автор: Ѓултен Дајиоглу
Име на авторот во оригиналот: Gülten Dayioğlu
Страници: 266
Повез: мек
ИСБН: ISBN 978−608−253−070−3
Оригинален наслов: Yeşil Kiraz 2
Цена: 350 денари
Димензии: А5 (130 х 205)

Напиши коментар

Note: HTML is not translated!
    Лошо           Одлично

Младата Кираз

  • Шифра на книгата: мек
  • Достапност: На залиха
  • 350MKD

  • Цена во поени: 100

Поврзани производи

Црвена како крв

Црвена како крв

Некогаш одамна живееше девојче што научи да се плаши. Бајките не почнуваат така, а Лумики не беше ка..

350MKD

Бела како снег

Бела како снег

Седумнаесетгодишната Лумики Андерсон се најде на улиците во Прага, во потрага по долго посакуваниот ..

350MKD

Малечката Кираз

Малечката Кираз

Кираз, е една млада девојка, која не го сакаше начинот на живот што го водеше нејзиното семејство и ..

350MKD

Црна како абонос

Црна како абонос

Во приказните, исто како и во вистинскиот живот, сѐ што е скриено сака да биде најдено. Клучот чекаш..

350MKD