• Каменувана
БРУТАЛНО ЗЛОСТОРСТВО
На осамено место во еден парк, во шатор е пронајдено тело на
убиена и каменувана млада девојка, закопанa до половина во
земја...

ОСАМЕН ГЛАС
Хенинг Јул е новинар што го прогонува минатото. Пред две години
во пожар го изгуби синот Јунас што на него остави длабоки
емоционални и физички лузни.

СТРАШНА ТАЈНА
Хенинг се враќа на работа и ја презема приказната за овој случај. За
разлика од полицијата, тој почнува да се сомнева дека овој случај
не е така едноставен како што изгледа...

СКАНДИНАВСКИ НЕМИР
Богатото и на прв поглед мирно Осло и скандинавскиот мир го
разбиваат скандалите, бандите, убиствата, дилерите на дрога,
емигрантите, расистите...
трилер

„Оригинален и моќен криминалистички роман“
Politikens

„Норвешки одговор на Стиг Ларсон“
A-Magasinet

„Енгер со овој роман се приклучи во првата лига на скандинавски
писатели на крими романи“
Kristeligt Dagblad

Напиши коментар

Note: HTML is not translated!
    Лошо           Одлично

Каменувана

  • Шифра на книгата: Мек
  • Достапност: Распродадено
  • 400MKD


Поврзани производи

Танц во темнината

Танц во темнината

Единствена приказна за непријателските предели  што урбаните и технолошки свесните луѓе  н..

400MKD

До кога само лоши вести?

До кога само лоши вести?

Еден топол летен ден, малечката Џоана Мејсон со фамилијата полека се враќа дома по нивната патека. Е..

400MKD

Кога дрвјата шепотат

Кога дрвјата шепотат

Дочекот на Нова година за полицајците во Истанбул секогаш претставуваше ноќен кошмар. Грабежи, пијан..

500MKD

Манипулаторот

Манипулаторот

По сите индикатори, Гиљермо Розенсвајг е олицетворение на успехот. Тој е членна гватемалската елита,..

400MKD