• Малечката Кираз
Кираз, е една млада девојка, која не го сакаше начинот на живот што го водеше нејзиното семејство и чии очи беа вперени високо нагоре. Таа е во постојан социјален, културен и душевен конфликт со нејзината околина. Уште од детството, цело време сонува да се качи на повисока класа во општеството. Како да не е тоа доволно, таа се наоѓа во една ненаситна љубовна авантура, испреплетена со возбуда, радост, лага и страв...

Драги млади, дали би сакале да ја придружувате Кираз, заробена во своите страсти, како испробува интересни начини на живот во различни сегменти на општеството, набљудува разноразни типови на луѓе, накратко се обидува да се ослободи и со ширум раширени крила да полета во височините?

 • 9786082530567
 • 21
 • Бата прес
 • 256
 • 2018

 • Напиши коментар

  Note: HTML is not translated!
      Лошо           Одлично

  Малечката Кираз

  • Шифра на книгата: мек
  • Достапност: На залиха
  • 350MKD

  • Цена во поени: 100

  Поврзани производи

  Црвена како крв

  Црвена како крв

  Некогаш одамна живееше девојче што научи да се плаши. Бајките не почнуваат така, а Лумики не беше ка..

  350MKD

  Бела како снег

  Бела како снег

  Седумнаесетгодишната Лумики Андерсон се најде на улиците во Прага, во потрага по долго посакуваниот ..

  350MKD

  Црна како абонос

  Црна како абонос

  Во приказните, исто како и во вистинскиот живот, сѐ што е скриено сака да биде најдено. Клучот чекаш..

  350MKD

  Младата Кираз

  Младата Кираз

  Во животот на Кираз, која зад себе ги остава разочарувањатаод минатото и со надеж гледа кон иднината..

  350MKD