• Танц во темнината

Единствена приказна за непријателските предели  што урбаните и технолошки свесните луѓе  не можат да ги совладаат.   Две млади двојки патуваат по ненаселените вулкански предели на Исланд. Непоправливиот хедонист Егидл и лечениот алкохоличар Храбн и нивните партнерки Ана и Вигдис се жртви на финансиската криза и сакаат на ова патување да ги излечат професионалните рани и да промислат за животите што ги воделе и што ги оставиле зад себе во градот. Густата магла се спушта како лош предзнак и тие со џипот удираат во камениот ѕид на една куќа, во која живеат чудни старци − маж и жена. Некоја неодредена закана се чувствува надвор, надоаѓа некоја мрачна бура, а ним не им преостанува ништо друго освен тука да ја поминат ноќта.      На дневната светлина пронаоѓаат необични остатоци од животни покрај куќата и тогаш знаат дека мораат што побрзо да побегнат од таму. Сепак, секој обид за заминување пропаѓа, напнатоста меѓу нив расте и тие почнуваат да се караат. Кога ќе решат да се разделат за да го побараат излезот, не ни помислуваат дека веќе никогаш нема да се видат.  Непријателската природа ги засилува нивните привиденија и ги доведува до самиот раб на амбисот. Некогаш имаа сѐ: богатство, моќ, статус... А сега сѐ ќе изгубат.  - See more at: http://knigadodoma.mk/mk-MK/Book/Details/12701#sthash.mLzEIRPl.dpuf

Напиши коментар

Note: HTML is not translated!
    Лошо           Одлично

Танц во темнината

  • Шифра на книгата: мек
  • Достапност: Распродадено
  • 400MKD


Поврзани производи

До кога само лоши вести?

До кога само лоши вести?

Еден топол летен ден, малечката Џоана Мејсон со фамилијата полека се враќа дома по нивната патека. Е..

400MKD

Каменувана

Каменувана

БРУТАЛНО ЗЛОСТОРСТВОНа осамено место во еден парк, во шатор е пронајдено тело наубиена и каменувана ..

400MKD

Кога дрвјата шепотат

Кога дрвјата шепотат

Дочекот на Нова година за полицајците во Истанбул секогаш претставуваше ноќен кошмар. Грабежи, пијан..

500MKD

Манипулаторот

Манипулаторот

По сите индикатори, Гиљермо Розенсвајг е олицетворение на успехот. Тој е членна гватемалската елита,..

400MKD