• Снеговите на љубовта

Една снежна ноќ, додека во блескавата Москва одекнуваат нотите на Чајковски, младиот царски офицер Сеит на бал ја запознава занесната благородничка Шура. Волшебниот миг во кој погледите им се сретнуваат засекогаш ќе ја смени нивната судбина. Потполно маѓепсани еден од друг, двајцата млади знаат дека за нив никогаш не може да постои никој друг, без разлика на сѐ што ги разделува. 

Од живописната Јалта на крајот на XIX век, до волшебната раскошна Москва и Цариград, оваа трогателна приказна ги следи Сеит и Шура, што во опасниот виор на историски превирања се борат само за едно – правото на своја љубов. 

Првата светска војна, руската револуција, страдање, пекол... Сепак, нивните срца ќе сторат сè, за да останат посилни од татнежите на топовите. 

Според безвременската и легендарна сага на Нермин Безмен, напишана по вистинити настани, снимена е една од најскапите и најпопуларните телевизиски серии која под наслов „Снеговите на љубовта“ беше прикажувана и кај нас...

Нарачки со картичка: http://knigadodoma.mk/mk-MK/Book/Details/11649#sthash.BaPGXfNv.dpuf


 • 978–608–253–053–6
 • 110х170
 • Бата прес
 • 668
 • 2017


 • Напиши коментар

  Note: HTML is not translated!
      Лошо           Одлично

  Снеговите на љубовта

  • Шифра на книгата: мек
  • Достапност: 98
  • 199MKD

  • Цена во поени: 50

  Поврзани производи

  Запишано во ѕвездите

  Запишано во ѕвездите

  Мазума никогаш не ја запозна слободата. Знае само да ги слуша браќата и татко ѝ. Знае и за ќотек, ко..

  199MKD

  Десет илјади љубовници

  Десет илјади љубовници

  Лили е млада студентка – што се вратила од Канада и ги истражува јазикот, убавините и ужасите на род..

  199MKD

  Црната кралица

  Црната кралица

  Борба за власт, убиства на можните претенденти на тронот, љубов и интриги во сарајот на Султанот. Сп..

  600MKD