• Дневникот на длабоките тајни
Возбудлив роман чие дејствие сe случува под староградските ѕидови во татковината на романтичарската љубов – Италија. Сторија пребогата со случувања во кои родителот – Марвел, просто заборавил на своите деца, на сопругата, обврските кон својата компанија и се впушта во авантури и ризични потфати.
Донела, неговата единствена ќерка, минува низ вистински психолошки кошмари. Од најраното детство е во потрага по својот брат и по биолошките родители.
На тоа се надоврзува и сообраќајната несреќа по која кошмарите покрај психолошката, добиваат и физичка реалност. 
Младата авторка Верица Мукоска ткае една современа новела, приказна во приказна, со многубројни настани, емоции, конфликти и зближувања...

 • 9786082530420
 • 205х130
 • Бата прес
 • 162
 • 2017

 • Напиши коментар

  Note: HTML is not translated!
      Лошо           Одлично

  Дневникот на длабоките тајни

  • Шифра на книгата: мек
  • Поени за награда: 150
  • Достапност: На залиха
  • 300MKD

  • Цена во поени: 150

  Поврзани производи

  Саботна бура

  Саботна бура

  Тинејџерката Каси порасна во Лајден, град помеѓу Хаг и Амстердам.Но, нејзината мајка одеднаш одлучув..

  350MKD