• Зимава нема да студи
Малото глувче 
сакало да се стопли!
Едно студено зимско утро, малото  глувче се разбуди тресејќи се од студ. Излезе за да најде дрва за горење.
Но нешто неочекувано ќе се случи во големата шума покриена со снег... 
Оваа книга им помага на децата да развијат:
• Пријателство
• Соработка
• Помагање
• Трудољубивост
• Споделување

И да ги разберат: 
• Светот на животните
• Разликите

Оригинален наслов на книгата : Bu Kış Kimse Üşümeyecek
ИСБН : 9786082530352
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : БАТА ПРЕСС
Прегледaна: 88 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 36
Димензии : 235x285
Корица : тврда
Јазик: MK

Напиши коментар

Note: HTML is not translated!
    Лошо           Одлично

Зимава нема да студи

  • Шифра на книгата: тврд
  • Поени за награда: 100
  • Достапност: 9
  • 250MKD

  • Цена во поени: 250

Поврзани производи

Малиот змеј и оризовата каша

Малиот змеј и оризовата каша

Што ќе се случи доколку едно утро се разбудите и ви здодеало да ги правите истите работи секој де..

200MKD

Црвеното јаболко

Црвеното јаболко

Ова е приказна за другарството и единственото црвено јаболко        ..

200MKD

Ежот и костенот

Ежот и костенот

Еден убав сончев ден додека малото еже спиеше под едно дрво во шумата, врз него случајно падна косте..

200MKD

Различно но исто

Различно но исто

Едно женско јаре беше различно од другите. Предните нозе му беа повредени и не можеше да трча со дру..

250MKD

Новогодишно пакетче

Новогодишно пакетче

Одбери три сликовници и направете Новогодишно пакетче за вашите најмили...

500MKD

Автор: Феридун Орал