• Во заседите на Медуза

НАПНАТА АВАНТУРА ВО ПОДЗЕМНИОТ МУЗЕЈ НА АНТИЧКИОТ РЕЗЕРВОАР ЗА ВОДА

 

 

Првата книга од серијата за тимот од со¬ништата е приказната Во заседите на Медуза, во која четворицата млади авантуристи, Џем, Гизем, Ајше и Мерт, според мапата, трагајќи по изгубеното богатство, се наоѓаат себе во Подземниот музеј, некогашен резервоар за вода изграден од царот Јустинијан.

 

 

Во овој историски богат Музеј, тие се среќаваат со голем број на митски ликови, скулптури кои оживуваат, свет полн со магија и фантазија.

 

Подземниот свет е исто така полн и со љубомора, омраза и бркотница. Четворицата млади авантуристи ќе успеат да донесат мир во овој свет, но тоа секако не е лесно...

- See more at: http://knigadodoma.mk/mk-MK/Book/Details/5#sthash.Zdr9MSU9.dpuf

 • 978-608-4654-60-5
 • 130x195
 • Бата прес
 • 112
 • 2014
 • - See more at: http://knigadodoma.mk/mk-MK/Book/Details/5#sthash.Zdr9MSU9.dpuf

  Напиши коментар

  Note: HTML is not translated!
      Лошо           Одлично

  Во заседите на Медуза

  • Шифра на книгата: мек
  • Достапност: Распродадено
  • 160MKD


  Автор: Ѓулшах Еликбанк