• Жолтите џуџиња

  Едно дете е пред голем предизвик да ја спаси целата планета...     Илустрирана сликовница по приказната на Јустејн Гордер. Гордер е познат светски автор на детски книги. Неговото пишување ги буди детските фантазии и ги поттикнува децата да размислуваат.     Жолтите џуџиња е дел од новата библиотека за деца на Бата прес - Палавковци.     Книгата е издадена во соработка со најголемата норвешка издавачка куќа Aschehoug.     За родители и деца „Lesehesten“ (Книгољубецот), eдицијата на книги на норвешката издавачка куќа Aschehoug е добар пријател на детето што го води по патот кон светот на книгите. Тие се лесни за читање, добри, забавни и возбудливи книги, што ќе ги поттикнат децата да станат желни и среќни читатели.     „Lesehesten“ се погодни за децата што ги научиле големите и малите букви. Книгите содржат многубројни илустрации, кратки реченици и едноставен текст. 

 • 978-608-4654-58-2
 • 143x205
 • Бата прес
 • 58
 • 2015


 • Напиши коментар

  Note: HTML is not translated!
      Лошо           Одлично

  Жолтите џуџиња

  • Шифра на книгата: мек
  • Поени за награда: 150
  • Достапност: На залиха
  • 200MKD

  • Цена во поени: 200

  Поврзани производи

  Турски приказни за животните

  Турски приказни за животните

  Прекрасни раскази препорачливи за најмладите читатели. Книгата е збогатена со илyстрации. Приказните..

  150MKD

  Петнаесет турски приказни

  Петнаесет турски приказни

  Сказните се многу важен културен извор поради фактот дека народите во нив го проткајуваат својот ..

  170MKD

  Во заседите на Медуза

  Во заседите на Медуза

   Првата книга од серијата за тимот од со­ништата е приказната Во заседите на Мед..

  160MKD

  Вљубениот облак

  Вљубениот облак

  „...Девојката Ајше со врвовите на прстите му испрати еден бакнеж на облакот. Кога бакнежот на девојк..

  150MKD