• Турски приказни за животните

Прекрасни раскази препорачливи за најмладите читатели. Книгата е збогатена со илyстрации. Приказните во книгата се претставени на турски и македонски јазик, односно книгата е турско-македонско издание. 

Напиши коментар

Note: HTML is not translated!
    Лошо           Одлично

Турски приказни за животните

  • Шифра на книгата: мек
  • Поени за награда: 50
  • Достапност: 8
  • 150MKD

  • Цена во поени: 150

Поврзани производи

Петнаесет турски приказни

Петнаесет турски приказни

Сказните се многу важен културен извор поради фактот дека народите во нив го проткајуваат својот ..

170MKD

Жолтите џуџиња

Жолтите џуџиња

  Едно дете е пред голем предизвик да ја спаси целата планета...     Илустрирана слик..

200MKD

Во заседите на Медуза

Во заседите на Медуза

 Првата книга од серијата за тимот од со­ништата е приказната Во заседите на Мед..

160MKD

Вљубениот облак

Вљубениот облак

„...Девојката Ајше со врвовите на прстите му испрати еден бакнеж на облакот. Кога бакнежот на девојк..

150MKD