Драми

Јусуф и Менофис

Јусуф и Менофис

5 драми во еден том напишани од еден од највлијателните писатели на 21 иот век..

400MKD

УШИТЕ НА МИДА

УШИТЕ НА МИДА

УШИТЕ НА МИДАISBN9789989819681Димензија21Издавачка куќаБата пресБрој на страни80Година на издавање20..

150MKD

Ферхад и Ширин

Ферхад и Ширин

Драмското дело „Ферхад и Ширин“ е обработка на познатата, стара турска приказна за несреќната љубов ..

200MKD

Покажува 1 до 3 од 3 (1 Страни)